Korzyści i szkody związane z grami planszowymi

Grywalizacja pojęć sprawia, że ​​nauka jest nie tylko przyjemna, ale i łatwa. Kiedy jesteś nowy w jakimś obszarze, początkowo obawiasz się, że staniesz przed czymś nowym. Dzięki grom w ranking kasyn 2021, opracowanym na podstawie koncepcji, uczniowie osiągają poziom komfortu.

Uważają, że koncepcja jest odpowiednia dla życia codziennego, a także mogą lepiej zrozumieć praktyczne podejście oferowane przez gry. Dlatego wielu badaczy w dziedzinie edukacji rozumie i opowiada się za używaniem gier, takich jak gry planszowe, jako narzędzia do nauki. Przyjrzyjmy się, dlaczego gry planszowe stały się skutecznym sposobem wspierania uczenia się i zobaczmy, czy istnieje potrzeba wyznaczenia granicy.

Korzyści z gier planszowych

Dziś gry planszowe są używane w prawie wszystkich sferach i sferach życia. Stały się częścią planu zajęć domowych ze względu na łatwość nauczania. Po drugie, gry planszowe są popularne również wśród dorosłych, na przykład gry, które można znaleźć na stronie https://www.10najlepszekasyna.pl/darmowe-obroty/. Dla tych, którzy jeszcze się nie uczyli, gry planszowe są narzędziem do powracania do długo utrzymywanych koncepcji.

Ponadto w miejscu pracy gry planszowe stały się materiałem edukacyjnym, w którym są wykorzystywane do szkolenia pracowników i angażowania ich w działania zespołowe oraz doskonalenia umiejętności planowania strategicznego. Najlepsze zalety gier planszowych na podstawie tego, jak ludzie ich używają, to:

 • W domu rodzina grająca w gry planszowe może mocno się ze sobą związać. Rodzice mogą spędzić czas ze swoimi dziećmi i uatrakcyjnić zabawę. Gry planszowe pomagają poprawić relacje między członkami rodziny.
 • Gry planszowe mogą być używane na zajęciach, aby uczyć uczniów sztuki pracy zespołowej, logicznego myślenia i strategicznego rozwiązywania problemów. Studenci biegle posługują się tą koncepcją, studiując ich część użytkową za pomocą gier planszowych.
 • Gry planszowe na przyjęciach są okazją do komunikacji. Członkowie drużyny mogą się dobrze bawić i tworzyć zabawne chwile, rzucając sobie wyzwania w grze, a także zabierając do domu zabawne wspomnienia ze spotkania.
 • Kiedy uczą się w domu lub w domu, dzieci biorą udział w zajęciach edukacyjnych, gdy mają niewielką niechęć do czytania książek, aby rozwinąć swoje umiejętności. Istnieje kilka gier planszowych do nauki liczenia, ortografii, rozpoznawania liczb i nie tylko, które pozwalają małym dzieciom rozwinąć podstawowe umiejętności numeryczne i językowe.

Możliwości gier planszowych rozszerzyły się od czasu ich wprowadzenia pod koniec XIX wieku. Branża gier planszowych i gier planszowych odnotowuje obecnie 40% wzrost rok do roku od 2017 roku.

Najlepsze wykorzystanie gier planszowych

 1. Mając na uwadze te fakty, rzućmy okiem na najpopularniejsze zastosowania gier planszowych, a mianowicie:
 2. Narzędzie do budowania strategii
 3. Narzędzie imprezowe
 4. Narzędzie do łatwego uczenia się pojęć
 5. Uaktualnienie koncepcji i pretekst do relaksu dla osób pracujących podczas przerw.
 6. Wspieraj naukę zdobywania doświadczenia w rozwiązywaniu problemów
 7. Praktyczny materiał do opanowania podstawowych umiejętności czytania, pisania, matematyki i innych umiejętności
 8. Grywalizacja pojęć związanych ze wszystkimi dziedzinami, takimi jak chemia, biologia, historia, inżynieria i inne.

Czy mogą więc zastąpić książki lub samouczki?

Właściwie nie! Gry planszowe mogą działać jako dodatek, gdy są używane w środowisku, w którym dzielenie się wiedzą jest głównym zajęciem, na przykład w salach lekcyjnych itp. Mogą one stanowić dodatkowe wsparcie w nauce, gdy książki przytłaczają uczniów.

Ale nie wszystkie koncepcje można grywalizować. Niektórych z nich można się nauczyć na pamięć lub na pamięć. W rzeczywistości gry planszowe stanowią po prostu platformę do zastosowania tego, czego się nauczyłeś z różnych źródeł wiedzy, takich jak książki, lekcje online, sale lekcyjne i inne.

Gdzie wyznaczyć granicę podczas grania w gry planszowe?

Omawiając ten punkt, w rzeczywistości wskazujemy kilka teorii, które mogą kolidować z używaniem gier planszowych. Dowiedz się więc o tym, aby mieć pewność, że kontrolujesz grę planszową i nie pozwól, aby stało się to na odwrót.

Wady gier planszowych

Oto kilka wad gier planszowych, o których powinieneś wiedzieć lub powinieneś doświadczyć podczas grania:

 • Gry planszowe mogą być uzależniające i rozpraszające: długo po zakończeniu gry możesz myśleć o tym, co mógłbyś zrobić lepiej lub wygrać, jeśli przegrasz. Ponadto możesz odczuwać potrzebę ciągłego ich odtwarzania, aby poprawić swoje wyniki.
 • Gry planszowe są zbyt czasochłonne: wiele gier jest bardzo długich i może trwać godzinami. Jeśli nie bawisz się poznaniem, możesz czuć się nim pochłonięty przez cały dzień, nawet nie zdając sobie sprawy z marnowania czasu.
 • Gry planszowe mogą czasami być stresujące: zwłaszcza gdy jesteś zbyt wrażliwy na przegraną, może się okazać, że stres narasta podczas grania w gry planszowe.
 • Może wywołać niepotrzebne poczucie współzawodnictwa, gdy uczucia wymykają się spod kontroli: gry planszowe stają się interesujące tylko wtedy, gdy grasz w nie w konstruktywny sposób. Wprowadzenie ego do gry i używanie gier planszowych jako warunku wstępnego udowodnienia wyższości może zniszczyć samą ideę tych gier. Taka postawa może również prowadzić do walk, które mogą powodować niezgodę na spotkaniu / imprezie / klasie.
 • Gry Hordy są stosunkowo nieco droższe niż inne alternatywy: Niektóre gry planszowe są dość drogie i nie mają wartości w stosunku do wartości przeniesień.
 • Czasami wywołują nienormalne zachowanie: czy kiedykolwiek poczujesz się szczęśliwy, gdy twój przyjaciel „umiera” w jakiejkolwiek sytuacji w prawdziwym życiu? Ale w grze planszowej możesz świętować śmierć przyjaciela, który gra z twoim przeciwnikiem w grze. Również obserwowanie, jak ludzie przegrywają i czują się z tym dobrze, nie jest oznaką zdrowego myślenia. Dlatego konieczne jest kontrolowanie rozgrywki lub poprowadzenie ludzi, aby negatywne uczucia nie kumulowały się w umyśle.

Wyniki

Kiedy rozważasz zalety i wady gier planszowych, zalety zdecydowanie przeważają nad wadami. Dzięki odpowiednim wskazówkom, przestrzeganiu reguł gry i lepszemu podejściu użytkownicy gier planszowych mogą zmaksymalizować korzyści płynące z tych gier, nie pozwalając im obezwładnić ich myślenia.

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.