Wstawka o medykach Sand Runners: Santa i Lu

Napisał w kategorii Ciekawostki dnia 27 grudnia 2019 o godz. 12:48.

Portal przygotował ciekawy prezent na Święta – wstawkę fabularną o dwóch medykach Sand Runners (Santa oraz Lu), z bonusem w postaci dodatkowej nieturniejowej zasady w pojedynkach z tą armią.

Jednostronicowa wstawka zawiera komentarze pozostałych członków oddziału o obojgu medyków. Santa oraz Lu są krótko opisywani przez zwiadowcę, sierżanta, kwatermistrza, kucharza, sekatora, i kaprala.

Nieturniejową regułą opcjonalną jest Spina: w sytuacji, gdy po dołożeniu jednego z medyków polowych (Santa lub Lu) na planszy znajdują się zarówno Santa jak i Lu, obaj gracze usuwają po jednej jednostce przeciwnika: najpierw gracz Sand Runnersów, a następnie jego przeciwnik.

Plik PDF z wstawką (1,6 MB) pobierzecie stąd.

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.