Turniej eliminacyjny w Gdyni

Napisał w kategorii Mistrzostwa Polski dnia 9 października 2018 o godz. 10:18.

W ramach spotkania Planszówki z Cyberekipą w przyszłym tygodniu w Gdyni odbędzie się turniej eliminacji do Mistrzostw Polski.

Lokal Cybermachina Gdynia otworzy się na chcących potrenować grę w Neuroshimę Hex, ale także wziąć udział w eliminacjach. Turniej odbędzie się w czwartek 18 października, start o godzinie 17:00 pod adresem Skwer Kościuszki 15. Szczegóły znajdziecie w wydarzeniu na Facebooku – zapraszamy!

Komentarze:

  • Przyszła do mnie preorderowa Monolith Arena. Generalnie gra prezentuje się dosyć kolorowo i w sumie poprawnie. Ostatecznie to Neuroshima Fantasy…

    Uwagi miałbym generalnie dwie – po pierwsze pudełko jest nieznośnie duże, instrukcja ogromna, a nieskładana plansza sztywna jak… z tego powodu nie mogę tych komponentów wsadzić do mojego pudełka z Neuroshimą, bo się nie mieszczą. Ta instrukcja naprawdę mogłaby być o połowę mniejsza (a najlepiej być zwykłą książeczką, a nie jakimś tomiszczem), a plansza mogłaby w którymś miejscu zgiąć się w pół. Druga uwaga jest taka, iż mam jakieś nieodparte wrażenie, iż Trzewik specjalnie zrobił takie duże kafelki, ażeby gra nie była kompatybilna z Neuroshimą. Po cichu miałem nadzieję zagrać partyjkę NH vs MA i niby wciąż mogę to zrobić, ale jedynie na planszy Monolithu. Bo na planszach Neuroshimy się nie zmieszczę.

    Ocenę dam 7/10, bo oprócz tego, co już wspomniałem wcześniej, to dodatowo uważam, iż już mogli dorzucić ten licznik obrażeń, zamiast wracać do klasycznych żetonów. Tym bardziej, iż zdaje się, że MA kosztuje nawet więcej od NH 3. edycji (w której liczniki obrażeń były), a relatywnie patrząc, to ma mniej komponentów.

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .