Ruszają Mistrzostwa Polski 2015 w Neuroshimę Hex 3.0!

Napisał w kategorii Mistrzostwa Polski dnia 16 lutego 2015 o godz. 12:47.

Zapowiadane już podczas ostatniego Portalkonu, w końcu ruszają oficjalnie: Mistrzostwa Polski 2015 Neuroshima Hex 3.0! Na starcie są już zapowiedziane trzy turnieje eliminacyjne, a do dyspozycji został oddany pełny regulamin mistrzostw.

mistrzostwa-polski-banner

Portal przygotował specjalną podstronę ze wszystkimi informacjami o mistrzostwach, ale i my nie pozostaniemy bierni – także u nas na dedykowanej podstronie Mistrzostw Polski znajdziecie wszystko co chcielibyście o nich wiedzieć. Regulamin jest już dostępny do poczytania online, a aktualna lista turniejów prezentuje się następująco:

 • [21.02] Wrocław, Planszóweczka.pl, Kino Nowe Horyzonty
 • [28.02] Wałbrzych, Planszóweczka.pl
 • [25.07] Czyżowice, Ostatnie Tornado

Niedługo pojawi się więcej informacji, w tym także oficjalny plakat i lista partnerów.

Komentarze:

 • Orzi

  Kurna, ucięli mi możliwość grania Stalową Policją. Trzeba będzie przysiąść i potrenować pozostałe armie :]

 • Możesz zagrać Stalową, jeśli przeciwnik się zgodzi, albo jeśli w tym roku wydadzą ją jako 3.0 – zawsze to jakaś opcja ;]

 • Orzi

  Ja to rozumiem tak, że nie można grać armiami nie wydanymi w wersji 3.0 pod żadnym wypadkiem, można za to używać żetonów z 2.5, ale tylko tych armii, które już są wydane w nowszej wersji. Szkoda, że nie napomknęli nic o Doomsday Machine, bo może to doprowadzić do sprzeczek, choć armia IMHO nie powinna być dopuszczana.

 • Hmm, w sumie chyba masz rację – coś mi się pomyliło, bo wydawało mi się, że można korzystać z dowolnych, jeśli przeciwnik się zgodzi, ale faktycznie dotyczy to tylko wydanych w 3.0.

  A co do DDM, to wydaje mi się, że już w jej opisie pojawiło się info, że nie jest używana w turniejach (z powodu nieskończonego combo), więc i te eliminacyjne do mistrzostw by pod to podpadały.

 • Subeetej

  Szkoda,że informacja wyszła tak późno, bo na pierwszy i drugi turniej nie można się już zapisać, ni w kij, ni w oko nie jest do nich minimum 3 tygodnie.

 • Waldek

  Na turniej można się zapisać, organizator musi go zgłosić 3 tygodnie przed ;)
  Bardzo możliwe że i w Bydgoszczy zorganizujemy turniej ;)

 • cycu

  Panie Trzewiczek PRZEMYŚL TO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Rozumiem, że trzeba promować wersję 3.0 do Neuroshimy Hex, bo to z punktu widzenia marketingowego jest słuszne i korzystne! Wydanie tej wersji pomimo głosów krytyki, zrobiło spore zamieszanie i na pewno sprawiło korzyści finansowe jak i jeszcze bardziej spopularyzowało tę cudowną grę! I ja to rozumiem!!! Pisałeś o tym w jednym ze swoich blogów. W pełni się z tym zgadzam, bo firmę prowadzi się przede wszystkim po to żeby zarabiać. I ja to rozumiem!!! Z niecierpliwością i wypiekami na twarzy czekałem, aż wreszcie moja ulubiona gra doczeka się MISTRZOSTW POLSKI! Turnieje w poznańskim sklepie GOSU odbywają sie regularnie od czasu ogłoszenia wsparcia dla takiej inicjatywy. Mówię wreszcie coś sie ruszyło i jest pięknie. Czasem nawet uraczycie nas jakimiś giftami dla zwycięzców. Wsparcie jest, i ja to rozumiem!!!
  Dzień piękny ogłoszono Mistrzostwa Polski! Zacieram ręce, czytam regulamin i….ZAŁAMUJĘ RĘCE I KLNE NICZYM SZEWC Z ROZPACZY! Tak nie można i to się nie godzi, takiej niesprawiedliwości ja nie trawię!!!
  Rozumiem, że Portal zapewni podstawowe armie w 3.0, ale co mam zrobić skoro moja kolekcja to wszystkie armie w 2.5. Mam wydać kolejny raz pieniądze na tę samą grę, w której zmieniły się tylko kolorki i grafiki po to żebym mógł zagrać swobodnie czym chcę na MISTRZOSTWACH POLSKI? Myślałem że chodzi o popularyzowanie tej gry, a nie naciąganie na kasę i marginalizowanie roli wiernych fanów!!! JA NIE CHCĘ I NIE BĘDĘ GRAĆ ARMIAMII Z PODSTAWKI!!!
  Ten głos krytyki Wam się należy! Zawsze byliście bardzo pro w stosunku do graczy. DLACZEGO TERAZ NIE?
  Dodam tylko, że rozumiem że przeciwnik może się zgodzić na wersję 2,5. Myślę jednak, że tam gdzie chodzi o ngrody i to nie byle jakie, nikt nie będzie miał skrupułów odmawiać takiej możliwości, a rodzić będzie to przewagę w wyborze osób posiadających większy zasób armii w 3.0.
  Z wyrazami szacunku do tej pory zadowolony fan.

 • Cave

  W Poznaniu z DDM graliśmy, tylko z regułą, że nieskończona pętla nie działa na sztaby… skoro pętla jest taka problematyczna to czemu ją utrzymano za cenę wyłączenia ciekawej armii z poważnych rozgrywek :(

 • pmg10

  Popieram głos krytyki :) Nie zdziwiłbym się, nawet gdyby następna armia wyszła tylko w 3.0, co mnie bardzo martwi ( uważam, że 2.5 była bardziej przejrzysta, ale o to można się można spierać ) 3.0 coraz bardziej wygryza starszą wersję, mimo iż to ta sama gra. Nawet turnieje 2.5 są z zasadami z trójki, mimo iż niektóre, jak np. pechowy dociąg, są dość dyskusyjne. Nowszą wersję widziałem w sklepach nieraz, a staruszka nigdy :(

 • nieznajomy

  Także popieram głos krytyki „cycu”, według mnie wszystkie oficjalnie wydane armie czy to 3.0, czy to 2.5 powinny być możliwe do grania. Sam fakt, że nie będzie można grać tak ciekawymi armiami jak Mephisto, Stalowa czy Dancer, których nie ma w 3.0 jest jakimś abdurdem, a do tego nie wiadomo, czy będzie można grać pozostałymi armiami z poza podstawki, bo zależy to od widzimisie przeciwnika? Też nie zamierzam wydawać 2 x więcej pieniędzy na zakup tych samych armii, nie podoba mi się ten chwyt marketingowy. Przemyślcie to proszę, bo możecie na tym stracić sporo fanów.

 • Jako organizator turniejów w GOSU mogę zapewnić, że wszyscy z grających są fair i nie będzie problemów z 2.5. No, ale co jeśli armia jest nie wydana? :(

 • Orzi

  Panowie, to są Mistrzostwa Polski w Neuroshimę Hex 3.0, więc czego do niej nie ma, to nie można :x

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Sklep NeuroshimaHex.pl

Polecamy:

. .