Opis armii Gildia Kupców

Napisał w kategorii Armie dnia 11 stycznia 2024 o godz. 10:10.

Na naszej stronie pojawił się właśnie zaległy opis żetonów dodatku armijnego Gildia Kupców, który zadebiutował we wrześniu 2023 roku – armia ta wprowadza unikalną mechanikę zarządzania Gamblami.

Na początku rozgrywki, po wystawieniu Sztabu otrzymujesz 2 Gamble. Podczas gry otrzymujesz je, gdy odrzucasz Moduł, Wszczep lub Wojownika spośród dobranych przez ciebie żetonów. Otrzymujesz tyle Gambli, ile wynosi jego wartość inicjatywy, bądź bonusu do niej.

Odpowiednie dysponowanie Kapitałem to klucz do zwycięstwa, należy także pamiętać o jednostkach z cechą wymuszoną Kontrakt, które nieopłacone znikają od razu z planszy.

Jak Wam się gra tą nową armią Gildia Kupców, a jak przeciwko niej?

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .