Opis armii Partyzanci

Napisał w kategorii Armie, Mobile, Mobile Android, Mobile iOS dnia 25 stycznia 2024 o godz. 12:37.

Po niedawnej aktualizacji uzupełniającej opis armii Gildia Kupców przyszedł czas na cyfrowy dodatek armijny, który zadebiutował miesiąc po Kupcach, w październiku minionego roku – Partyzantów.

Główną zaletą armii jest wysoki poziom kontroli planszy poprzez uzbrajanie znaczników Pułapek na niezajętych polach planszy. Rozmieszczenie na planszy konkretnych rodzajów Pułapek nie jest znane przeciwnikowi aż do chwili ich aktywacji.

Kluczem do zwycięstwa jest szybkie rozłożenie Pułapek, dzięki czemu możemy kontrolować sytuację na planszy. Przydaje się do tego żeton Taktyka, który daje wybór jednej z dwóch akcji: albo można odepchnąć przeciwnika na przygotowaną wcześniej Pułapkę, albo wyłożyć nową na dowolnym pustym polu planszy.

Najnowsza armia dostępna jest jedynie w aplikacji (na iOS oraz Android) – graliście już? Jak Wam się podoba?

Komentarze:

 • Byakhee

  Nie rozumiem trochę zasad. W opisie pułapek jest napisane:

  ” O ile nie wskazano inaczej, po rozpatrzeniu efektu, pułapkę należy odrzucić z gry”

  Tyle że przy opisie poszczególnych pułapek jeżeli cokolwiek zaznaczano (np. przy Sieci, Wściekliźnie), to zaznaczano, że że należy je odrzucać. Nigdzie nie ma takiego opisu pułapki, przy której napisano, że tę pułapkę można później wykorzystać. Czy w takim razie każda pułapka jest tylko jednorazowego użytku?

 • Tak, każda to jednorazówka, aczkolwiek Medpacków są dwie sztuki.

 • Byakhee

  Szkoda że taki babol jest w instrukcji, ale przynajmniej wszystko jasne. Dziękuję!

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Sklep NeuroshimaHex.pl

Polecamy:

. .