Neuroshima: Last Aurora – mata i figurki

Napisał w kategorii Last Aurora dnia 26 sierpnia 2022 o godz. 10:20.

Po recenzji gry Neuroshima: Last Aurora oraz dodatku Przebudzenie Molocha warto przypomnieć dwa produkty, które pojawiły się w ofercie w tym samym czasie: matę do gry oraz plastikowe figurki.

Mata została wykonana z neoprenu i jest w rozmiarze 79 x 55,5 cm. Nie jest to na szczęście, jak chociażby w przypadku maty do 51 Stanu, przedmiot dla pojedynczego gracza – wystarczy jedna dla całej ekipy grającej w Last Aurorę.

Na środku znajduje się mapa, a dookoła umieszczone zostały miejsca na różnego rodzaju karty, dzięki czemu ich rozłożenie podczas rozpoczynania gry i organizacja podczas rozgrywki jest o wiele wygodniejsza.

Figurki zostały wykonane z wysokiej jakości plastiku i prezentują się zdecydowanie lepiej od tych drewnianych. Są wygodne w użytkowaniu i wyglądają po prostu ładnie.

Widać sporą różnicę w ilości detali szczególnie figurek członków załogi – zamiast generycznego, czarnego ludzika mamy do dyspozycji postać z maską przeciwgazową, konkretną bronią i wyposażeniem. Dzięki temu cały zestaw podkreśla klimat postapo i idealnie pasuje do gry.

Warto zaopatrzyć się w oba dodatki, jeśli zależy wam na zwiększeniu jakości rozgrywki. Figurki nie są już niestety dostępne, ale matę nadal można kupić w sklepie Portalu – kosztuje 59,95 zł.

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .