Neuroshima Hex w Belfrze

Napisał w kategorii Ciekawostki dnia 6 listopada 2017 o godz. 12:16.

Ci, którzy śledzą drugi sezon Belfra zapewne zdążyli już zauważyć – w trzecim odcinku, który można było obejrzeć wczoraj, pojawił się sklep z planszówkami i między innymi Neuroshimą Hex 3.0.

Ot, ciekawostka – pudełko Neuroshimy Hex pojawia się, kiedy Kędzierski z CBŚ przychodzi do sklepu z planszówkami, by dowiedzieć się cokolwiek o tajemniczym symbolu na plakietce znalezionej na kurtce i plecaku Iwo. W dyskusji pojawia się wątek post-apo, preppersów i geeków.

Komentarze:

  • Zuzzka

    Odcinek był świetny, a Kędzierski jak zawsze przystojniak ;3 ! A kolejną ciekawostką jest to, że tą scenę kręcono w game pubie Cybermachina we Wrocławiu, w której również jest Neuroshima :)

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.