Monolith Arena zapowiedziana

Napisał w kategorii Monolith Arena dnia 31 stycznia 2018 o godz. 10:05.

Niektórzy zapewne słyszeli już o tej grze Portalu, której premiera planowana jest na targi Essen w październiku 2018 roku. Dlaczego o niej tutaj wspominamy?

Opis gry jest intrygujący: „HEX Fantasy stworzony przez Michała Oracza”. Dłuższy tekst zdradza kilka ciekawych szczegółów:

Monolith Arena to taktyczna gra fantasy, oparta na mechanice Neuroshimy HEX, autorstwa Michała Oracza. Gra zawierać będzie pięć różnorodnych frakcji, z których każda dysponować będzie unikatowym zestawem zdolności i jednostek. Każdy gracz będzie ponadto dysponował tytułowym Monolitem, pełniącym funkcję sztabu armii – Monolit skrywa potężne moce, które gracz będzie mógł w trakcie gry wykorzystać, by zaskoczyć nimi przeciwnika! Monolith Arena oferuje wszystko to, co fani pokochali w Neuroshimie HEX w połączaniu z własnym, oryginalnym podejściem do rozgrywki, czyniąc z gry tytuł, którego nie może zabraknąć w żadnej kolekcji!

Co o tym myślicie? Interesowałyby Was wieści o Monolith Arena na łamach naszego serwisu, czy jednak tematyka fantasy nie leżała nigdy obok postapokaliptycznych pustkowi i powinniśmy omijać ją z daleka?

Komentarze:

 • Anonim

  Jeśli będzie mocno podobne do NH, to z chęcią poczytałbym też newsy.

 • Orly

  Na moje ok jeśli powstanie coś w rodzaju podserwisu nawet dostępnego z górnego panelu, żeby rozdzielić kontent z Neuroshimowym. Mógłby wyglądać identycznie, w klimatach fantasy, nawet w tej samej domenie bo czemu nie.

  Może powinniście też pomyśleć o uzupełnieniu/aktualizowaniu kontentu na podstronach Neuroshimy. W „Zasady” są braki, np. brak żetonów Iron Gangu, grafiki z Hexa 2.5 (choć to jest raczej pierdoła), w „Taktyka” brakuje mnóstwa armii, podstrona „hexogłówki” jest pusta i widnieje chyba tylko po to żeby wypchać górny panel itp.

 • Orly – Iron Gang pojawi się na dniach razem z tapetami, przygotowujemy się też do napisania zaległej recenzji. Zamiana wszystkich grafik na 3.0 to mnóstwo roboty, na którą niestety nie mam na razie czasu. Taktykę pisał PanPancerny, który już się nie udziela. Hexogłówki tworzył Michallus, który już się nie udziela. Przyjmę wszelką pomoc jeśli chodzi o uaktualnienie zasobów serwisu z otwartymi ramionami.

 • Nemo

  Jeśli ten Monolith to faktycznie NH w realiach fantasy, to można o niej pisać, czemu nie. Może ktoś nawet się skusi i przeniesie te armie z Monolitha do NH. In fact, w normalnych okolicznościach bym się tą grą nie interesował, ale jeśli jest to NH, tylko w innej nazwie, to może nawet ją zakupię.

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Sklep NeuroshimaHex.pl

Polecamy:

. .