Monolith Arena: Monolitogłówki, strategie, Akademicy i Alexa

Napisał w kategorii Monolith Arena dnia 10 lutego 2019 o godz. 10:02.

Zebrało się kilka ciekawych wieści dotyczących Monolith Areny, więc warto o nich wspomnieć przynajmniej pobieżnie.

Z jednej strony zdajemy sobie sprawę, że Monolith Arena to gra w zupełnie innych klimatach niż Neuroshima Hex, ale z drugiej pamiętać należy, że MA to taki Hex na sterydach w świecie fantasy, który w założeniu ma tą samą mechanikę rozgrywki. Jako że decyzja między odpuszczeniem całkowitym a uruchomieniem MonolithArena.pl nadal nie została podjęta, raz na jakiś czas będziemy wrzucać informacje dotyczące tej gry.

Monolitogłówki

Portal postanowił pod choinkę dać graczom Monolitogłówki, czyli klasyczne hexogłówki, tyle że dla Monolith Areny. Plik PDF z dwudziestoma Monolitogłówkami znajdziecie tutaj (2,9 MB), natomiast tutaj znajdują się rozwiązania (2,8 MB).

Strategia i taktyka

Na stronie Portalu na przestrzeni dwóch miesięcy pojawiła się seria artykułów dotyczących strategii poszczególnych armii. Do tej pory ukazały się wpisy o Władcach Otchłani, Strażnikach Krain i Smoczym Imperium. Brakuje jeszcze Wysłanników Puszczy.

Akademicy

Pierwszy dodatek do Monolith Areny o nazwie Academics został zapowiedziany podczas minionego Portalconu. Będzie to unikalna, dobrze wyszkolona armia wprowadzająca nowe umiejętności, jak chociażby spowalnianie jednostek przeciwnika.

Alexa

Kolejną rzeczą zapowiedzianą podczas Portalconu jest integracja gry z Alexą, dzięki czemu gracze będą w stanie rozwiązywać kwestie dotyczące zasad zadając bezpośrednie pytania, zamiast wertowania papierowej instrukcji, co powinno być wygodniejsze. Projekt jest w fazie testów i na razie ma działać jedynie po angielsku.

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .