Mistrzostwa Polski Neuroshimy Hex 2016 ogłoszone!

Napisał w kategorii Mistrzostwa Polski dnia 24 sierpnia 2016 o godz. 15:29.

Wydawnictwo Portal ogłosiło na swojej stronie internetowej rozpoczęcie Mistrzostw Polski 2016 w Neuroshimę Hex 3.0!

Najbliższy turniej odbędzie się 4 września 2016 w Jeleniej Górze, w Centrum Kultury ul.1-ego Maja 60 od godziny 11:00.

mistrzostwa2016-plakat

Komentarze:

 • Janek

  Witam od 3 miesięcy jestem wielkim fanem neuroshimy. Rozegrałem z kolegą już ponad 200 partii i mamy zamiar spróbować swoich sił w eliminacjach MP 2016. W związku z tym mam pytanie statystyczne. Jakie trzy armie najczęściej wybierają zawodnicy startujący w eliminacjach bądź samym finale. Pozdrawiam Janusz Piwowarczyk

 • Cervatus

  Z moich obserwacji, gdyż brałem udział w 4 eliminacjach i finale wynika, że najczęściej grane są Moloch, Smart i Missisipi. Choć od 2 połowy roku gdy Stalowa Policja wyszła w 3.0 także dużo osób nią grało.

 • ranma11

  @janek
  Zazwyczaj tak jak pisze cervatus choć zdażyło mi sie być na turnieju gdzie najwięcej było neodżungli. Ponadto sporo osób lubi grać stalową policją i nierzadko spotyka się borgo(szczególnie wśród mniej doświadczonych)
  Abstrahując od tematu. Janek skąd jesteś? Bo mam kumpla o zbierznym imieniu i nazwisku i tak się zastanawiam…

 • Janek

  Dzięki za odpowiedzi. Tak więc muszę poćwiczyć Smartem i Missisipi. Stalową jeszcze nie rozegrałem żadnej partyjki:). Jak do tej pory moimi faworytami są Hegemonia, Sharrash no i pewnie coś z trójki Smart, Missisipi oraz Moloch. Końskie woj Świętokrzyskie. Pozdrawiam wszystkich fanów NH. Gra jest niesamowita. Razem z kumplem walczymy wszystkimi armiami przeciw wszystkim. Po mału dodajemy nowe frakcje i po każdej rozegranej partii chce nam się więcej Hexa.

 • dicer

  A może jest ktoś z Warszawy, kto chciałby się mniej lub bardziej regularnie spotykać w tygodniu na mały sparing?

 • ranma11

  No ja z pod warszawy(i kolega Janusz też) więc przypadkowa zbieżność imienia i nazwiska.
  Na sparingi się niestety nie piszę… Na zeszłorocznych eliminacjach była inicjatywa żeby w więcej osób coś ogarniać ale się rozmyło…

 • Janek

  Pewnie zobaczymy się na sparingu:) 10.09 w Warszawie. A jeszcze dwa pytanka Ile osób było w tamtym roku na eliminacjach w Warszawie i ile osób ewentualnie kwalifikowało się do finału??

 • dicer

  W zeszłym roku w W-wie odbyło się kilka eliminacji (ja kojarzę co najmniej pięć). Na każdą przychodziło po kilkanaście osób, a do finału kwalifikował się tylko zwycięzca.
  I w zeszłym roku były tylko dwie armie do wyboru.

 • Olekman

  Na eliminacjach nigdy nie byłem, ale podejrzewałem, że Moloch był jedną z najpopularniejszych armii. Natomiast SMARTa się nie spodziewałem pomimo tego, że to jedna z moich ulubionych armii.

  Jakbym miał jedynie z dwoma armiami startować, to wziąłbym SMARTa i Sharrash.

 • dicer

  Bo to jest tak, że jak ludzie przychodzą „z pustymi rękami”, to organizator zapewnia im tylko armie z podstawki i stąd taka popularność Molocha i Borgo.
  Natomiast jak ktoś chce grać czymś innym, to przynosi swoje.

  W tym roku do rozgrywek dojdą pewno Dancer i Mephisto, bo wyszły już w wersji 3.0.

 • Subeetej

  W poprzednich mistrzostwach, najczęściej zgłaszana była podstawka.
  Kolejno:
  Borgo
  Moloch
  Hegemonia

 • Neon-jungle

  Miałem się pojawić na turnieju w 100licy ale nie wypali. Bedziecie nagrywać może? Wrzuci ktoś na YT relacje?

 • Olekman

  @Neon-jungle
  Szczerze powiedziawszy fajnie by było, gdyby ktoś mógł robić zdjęcia planszy i rozdań w poszczególnych turach, aby móc pokazać finałowe rozgrywki tura po turze.

 • Nikodem S.

  Hejka, mam pytanie ktoś na sparing z Bielska-Białej?? chetnie bym zagrał przed eliminacjami do MP w naszym miescie :))))

 • Neon-jungle

  Olekman
  Tak myślałem o tym żeby udokumentować całe wydarzenie i powrzucać do sieci turniej, ale niestety.. W sobotę palące sprawy nie cierpiące zwłoki. Może kiedyś a za wawę wyjeżdżać się nie chcę ;-)

 • marco polo

  Mam pytanie. Co w sytuacji gdy przeciwnik bedzie chciał grać armią którą dotychczas nie grałem i nie znam jej zasad. Mam oprócz podstawki 3.0 tylko Smarta i Vegas w wersji 2.5

 • Janek

  Pewnie będziesz musiał pytać się przeciwnika co oznaczają poszczególne żetony z jego armii. Nie sądzę, żeby ktoś był przeciwny:)

 • @marco polo, na turnieju ktoś zawsze ma wszystkie ściągi. W 5 minut powinieneś poznać zasady specjalne danej armii. Raczej wątpię byś tych kilku minut nie dostał. Ale granie z armią, której nie znasz, zawsze jest trudne. ;) i coś na pewno cię zaskoczy. A to żeton, który można podmieć na planszy, a to jakiś dziwne przesunięcie. ;)

 • Subeetej

  Bez owijania w bawełnę, bo tu koledzy niezbyt pomocni. Chcesz grać frakcją której nie znasz? No cóż, spoko ale… Nie masz szans ;)

 • Kris76

  Trochę żałuję, że nie zdecydowano się na reguły z instrukcji „Bardziej Taktyczna Gra”. Odkąd ze znajomymi zaczęliśmy grać w ten sposób losowość spadła i teraz bardziej liczy się to co kto wymyśli. Czasami zły dociąg potrafi popsuć rozgrywkę przy podstawce, niemniej fan z tej gry jest zawsze i jest ona rewelacyjna! :)

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .