Krótka relacja z konwentu zjAva 6

Napisał w kategorii Konwenty dnia 9 lutego 2015 o godz. 10:06.

W miniony weekend w Warszawie odbyła się szósta już edycja konwentu zjAva, czyli Zimowej Jazdy Avangardowej. Gimnazjum numer 48 przyjmowało wszystkich chętnych przez cały weekend.

ajava6-1

Oprócz ogromnej sali pełnej różnego rodzaju gier planszowych i karcianych dostępnych do nauki i rozgrywki można było uczestniczyć także w wielu różnych prelekcjach, sesjach RPG, LARPach, bitewniakach a także turniejach i konkursach. Niestety nie było w ten weekend turnieju w Neuroshimę Hex, ale i tak ilość atrakcji robiła wrażenie.

zjava6-2

Stoliki zajmowane przez gry Portalu jak zwykle były oblegane przez tłumy chętnych. Każdy mógł zapoznać się z nowościami, a także nieco starszymi grami – poznać zasady i rozegrać kilka partii z innymi fanami. Konwent zjAva był także jedną z pierwszych okazji do przetestowania najnowszej armii Uranopolis, która swoją premierę miała tydzień temu na Portalkonie.

zjava6-3

Jak zwykle do dyspozycji grających była pokazowa wersja Neuroshimy Hex 3.0 w rozmiarze XXL. Jest to świetna okazja, by w zabawny i przystępny sposób nauczyć się grać w najnowszego Hexa.

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .