Dzień Portalu na Facebooku – ciekawe informacje o Hexie

Napisał w kategorii Wydawnictwo Portal dnia 28 kwietnia 2011 o godz. 19:41.

news_iloveportalDzisiejszego dnia Wydawnictwo Portal było do naszej dyspozycji na portalu społecznościowym Facebook. Redaktorzy odpowiadali na pytania fanów dotyczące różnych aspektów ich wszystkich produkcji – oczywiście nie zabrakło wątku związanego z Neuroshimą Hex. Czego się dzisiaj dowiedzieliśmy? Samych ciekawych rzeczy – szczegóły w dalszej części newsa.

Oto i lista najciekawszych rzeczy związanych z NS Hex:

  • Mobilna Neuroshima Hex będzie nadal rozwijana, w planach są już aplikacje na kolejne platformy, w tym także na Windows Mobile. Jak wspomniała sama redakcja: „To świetna gra i dobrze buduje markę Portalu”.
  • Jako, że nakład dodatku do papierowego Hexa pod tytułem Duel wyczerpał się już jakiś czas temu, w planach jest dodruk. Orientacyjny termin dodruku: okolice wakacji. Opóźnienia spowodowane są oczekiwaniem na partnerów z innych krajów i dosłanie przez nich plików lokalnych instrukcji.
  • Michał Oracz pracuje nad trzecim dodatkiem do papierowej Neuroshimy Hex. Plan jest taki, by skończyć dodatek w tym roku i wypuścić go w 2012 do sklepów. Poziom trudności polega na tym, że trzeba zbalansować dwie nowe armie z aż ośmioma pozostałymi.
  • Nie wiadomo jeszcze jak będzie wyglądał trzeci dodatek do Neuroshimy Hex. Etap prac jest wczesny, Michał Oracz pracuje nad nim sam i jak na razie nie dzielił się z nikim postępami w pracy.
  • W planach jest już pełnoprawna Hexowa aplikacja na Mac OS X z trybem multiplayer (decyzja została już podjęta), natomiast nie ma jeszcze decyzji odnośnie wersji na Windows.
  •  

    Same dobre wieści – pozostaje jedynie cierpliwie czekać na realizacje wyżej wspomnianych planów.

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.