Turniej Hexa na konwencie zjAva

Napisał w kategorii Konwenty dnia 16 lutego 2011 o godz. 23:00.

W miniony weekend (12-13 lutego) w Warszawie odbyła się druga edycja konwentu zjAva, czyli Zimowej Jazdy Avangardowej. Organizatorem było oczywiście stowarzyszenie Avangarda, a całość dwudniowego konwentu miała miejsce w XXI LO im. Hugona Kołłątaja. Wydawnictwo Portal przedstawiło na nim cały swój blok programowy, a w sobotę wieczorem odbył się oficjalny turniej Neuroshimy Hex.

zjava

Przyznać się muszę, że pojawiłem się tam właściwie tylko po to, żeby pograć sobie w Hexa. Ominąłem wszystkie inne atrakcje i przyszedłem dopiero koło 17 (turniej zaczynał się o godzinie 18). Uzbierało się całkiem sporo chętnych, w turnieju wzięło udział 16 osób. Niezmordowanym i zawsze przygotowanym organizatorem był oczywiście Michallus. Mieliśmy dużo czasu, a i miejsce się znalazło, więc zagraliśmy aż 6 partii. Ja zająłem dopiero 5 miejsce inkasując na swoim koncie 3,5 punktu. Ani razu nie zagrałem Borgo, niestety. Generalnie sporo podczas tego turnieju zależało od szczęścia lub pecha podczas dobierania żetonów, raz to nawet zmieniło ostateczny wynik pojedynku.

Tak czy inaczej dobrze jest się spotkać w szerszym gronie i pograć twarzą w twarz o nagrodę, sławę i chwałę. Są emocje – jest zabawa. W międzyczasie udało mi się zrobić kilka fotek, więc wszystkich zainteresowanych zapraszam do oglądania galerii z turnieju Neuroshimy Hex na zjAvie.

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .