Trwają prace nad nową wersją Hexa Online – Open NHO

Napisał w kategorii Patronat dnia 26 października 2011 o godz. 10:28.

Neuroshima Hex Online zdobyła już własną sławę i uznanie – wielu fanów wersji planszowej odkrywało ten program i próbowało swoich sił w starciu z serwerowymi wyjadaczami. Ostatnio dla społeczności NHO frustrująca stała się świadomość, że kod gry nie jest poprawiany i wspierany przez autora, który jednak odmówił jego udostępnienia. Przyszłość programu stanęła pod dużym znakiem zapytania.

Te smutne czasy to już przeszłość – znalazła się grupa zapaleńców, którzy zamierzają napisać kod gry od zera na licencji otwartej. Projekt zapowiada się całkiem ciekawie, widać pasję i zainteresowanie tematem, prace postępują całkiem żwawo. Wygląda na to, że może rzeczywiście się udać – Open Neuroshima Hex Online to projekt fanowski, wszyscy chętni mogą pomóc w jego rozwijaniu.

Projekt osiągnął już znaczny stopień zaawansowania, ale nadal poszukiwani są programiści i graficy, którzy mogliby poświęcić czas na wspólne tworzenie programu. Mile widziani są też wszyscy fani planszowej Neuroshimy Hex, którzy chcieliby wywrzeć wpływ na jej przyszłą sieciową wersję. Więcej informacji znaleźć można na forum Open NHO.

Na koniec dodam, że objęliśmy ten projekt oficjalnym patronatem. Spodziewajcie się kolejnych aktualizacji na NeuroshimaHex.pl w miarę postępów prac nad Open NHO. Cóż, pozostaje mi jedynie życzyć im wytrwałości, a nam cierpliwości w oczekiwaniu na nową, lepszą Neuroshimę Hex w wersji online!

Komentarze:

  • Arquiteto

    No, to wygląda na to że dzięki Big Daddy’s Creations projekt OpenSource już się skończył.

  • Jeśli masz na myśli wprowadzenie multiplayera do Game Center na urządzenia mobilne Apple (a niedługo także Androida), to jak dla mnie jedno zupełnie nie wyklucza drugiego. Jest przecież mnóstwo osób, które nie mają iPhone’a lub po prostu wolą zagrać na PC, bo tak im jest wygodniej.

  • Orzi

    NIestety, na forum ONHO wyczytałem, że to już koniec, bo Portal sprzedał prawa do pecetowego Heksa jakiejś firmie. A czy znowu chodzi o BDC? Nie wiadomo…

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Sklep NeuroshimaHex.pl

Polecamy:

. .