Statystyki z konwentu BoardGameGeek

Napisał w kategorii Ciekawostki dnia 26 kwietnia 2011 o godz. 11:35.

Odskocznią od mobilnych wieści może być fakt, iż w miniony weekend opublikowano statystyki z konwentu najpopularniejszego serwisu amerykańskiego zajmującego się grami planszowymi – BoardGameGeek (mimo, że konwent odbył się w… listopadzie 2010). Statystyki BGG.con przynoszą dobre wieści polskim fanom.

Board Game Geek

Neuroshima Hex pojawiła się całkiem wysoko w statystykach, notując 15 wypożyczeń przez uczestników konwentu. Hitem okazała się karcianka 51. Stan, tak jak Hex oparta o świat Neuroshimy – znalazła się na pierwszym miejscu zestawienia notując aż 49 wypożyczeń. Gratulacje należą się Wydawnictwu Portal – tak trzymać!

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

.