Rok Molocha anulowany przez wirusa

Napisał w kategorii Konwenty dnia 8 maja 2020 o godz. 10:29.

Portal Games opublikował właśnie aktualizację planów wydawniczych, która niestety nie napawa optymizmem – świętowanie Roku Molocha we wrześniu w kopalni i z wielkim turniejem niestety zostało odwołane. Nie wszystko jest jednak stracone.

Z powodu zawieszenia konwentów oraz działalności klubów gier planszowych, niemożliwe jest przeprowadzenie turniejów i nauki gry w Neuroshimę Hex. Celem zaplanowanych wydarzeń miało być wyłonienie graczy, którzy staną naprzeciw Mistrzów Polski w wielkim turnieju 5 września.

Konwent został odwołany, a plany wydawnicze dotyczące pięciu produktów w linii Neuroshimy, które miały mieć premierę podczas tego wydarzenia, ulegają zmianie.

5 września swoją premierę będzie miała nowa armia do gry Neuroshima Hex oraz nowa gra planszowa. Ich przedsprzedaż rozpocznie się 1 czerwca. Premiery pozostałych trzech produktów zostają przesunięte na inny termin.

Co prawda fizycznie konwent się nie odbędzie, ale Portal planuje zorganizować wydarzenie online – wtedy zostaną także ogłoszone szczegóły kolejnych produktów.

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .