Pudełkomania

Napisał w kategorii Ciekawostki dnia 7 września 2013 o godz. 15:39.

Kontynuując wątek woreczkomanii warto wspomnieć, że istnieje także drugie podejście do tematu, czyli pudełkomania. Zamiast woreczków z żetonami można wykonać sobie kartonowe pojemniki, które dodatkowo ładnie ułożą nam nasze żetony i nie będziemy musieli układać stosiku za każdym razem kiedy będziemy chcieli zacząć rozgrywkę.

Użytkownik MaciejKa w komentarzach do poprzedniego wpisu pokazał swoje podejście do pakowania żetonów – warto przedstawić alternatywę dla kolorowych woreczków, ponieważ i ona ma swoje plusy. Oto jego tutorial jak samemu wykonać pudełka dla swojej kolekcji:

Wykonane z kartonu i kolorowego papieru pojemniczki, które nie pozwalają żetonom miotać się po pudełku – a podczas gry służą za dyspenser:

Wymiary jak na rysunku:

Materiał – karton nieco grubszy niż z bloku technicznego, np. z opakowań od wody po goleniu. Wyciąć wzdłuż linii ciągłych, zagiąć wzdłuż linii przerywanych:

Okleić wedle uznania. Postawione – pudełka są odpowiednio pochylone, aby łatwo było wyjmować żetony bez ich przewracania. Pokrywka na tyle dobrze się trzyma, że nie wypuszcza żetonów na zewnątrz. Dodatkowo, dwa pudełka odpowiednio ułożone idealnie pasują do plastikowej wytłoczki w pudle:

Na koniec jeszcze raz efekt końcowy:

Ktoś ma jeszcze inne pomysły lub własne konstrukcje na trzymanie wszystkich żetonów?

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .