Karty – sposób na losowanie armii Hexa

Napisał w kategorii Ciekawostki dnia 10 września 2015 o godz. 16:51.

Każdy ma pewnie swój własny sposób na losowanie armii Neuroshimy Hex, którymi zagra w danym pojedynku. Maui Chris postanowił stworzyć do tego celu specjalne karty armii, które opublikował na forum BoardGameGeek.

deck-cards

Ja na przykład wybieram wszystkie znaczniki armii i ukrywam w obu rękach po połowie. Przeciwnik wybiera jedną z dłoni, zawartość jest potajemnie, losowo rozdzielana na obie ręce i tak do skutku, aż w końcu wybrana ręka zawiera tylko jedną armię. Ciekawie jest obserwować jaką armią się NIE zagra podczas tego procesu, ponieważ niewybrane żetony armii trafiają na stół. Opcją mniej emocjonującą, ale szybszą jest wylosowanie danego znacznika z woreczka.

A jakie są wasze sposoby?

Komentarze:

  • Ja korzystam z woreczka w którym umieszczam zapasowe żetony. Każdy losuje po jednym, albo po dwa i wtedy wybiera sobie ten, który bardziej mu odpowiada.

    Mam też drugą podobną metodę. Otóż losuję z tego woreczka 5 armii, a potem układam je na planszy. Na początku każdy z graczy „banuje” po jednej armii, a następnie wybiera po jednej z pozostałych trzech. To rozwiązanie zmniejsza losowość i możesz odrzucić armie, z którymi idzie ci gorzej.

  • Enyan

    Kostka k12 i kolejność jak woreczki z armiami leżą w pudełku. (2 rzędy po 6) :)

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .