Hex w wersji DIY do kupienia w Chinach

Napisał w kategorii Ciekawostki dnia 6 grudnia 2010 o godz. 10:03.

Ciekawą informację podesłał nam MichallusTG – okazuje się, że Hexa można kupić w coraz dalszych krainach. Tym razem padło na chiński sklep internetowy sprzedający między innymi gry planszowe.

Ciężko cokolwiek zrozumieć, nawet po przepuszczeniu strony produktu przez tłumacza Google, jednak wydaje się, że do kupienia jest Neuroshima Hex w wersji DIY (z angielskiego Do-It-Yourself), a więc Zrób-To-Sam. Na czym to polega? Zazwyczaj w wersji DIY znajdują się niezbędne materiały do złożenia bądź sklejenia własnoręcznie żetonów i innych elementów gry, bądź też gotowe, wykonane amatorsko elementy. Przykładem może być zgrabne pudełko do przechowywania armii, które zostało wycięte i złożone z jednego kawałka tektury bądź grubego papieru.

Zawartość pudełka:
Pudełko co prawda zawiera różową planszę (dodatkowo zmiksowaną – oryginalna plus pola z Duela, a wszystko na jednolitym kolorze, bez tła), ale… posiada także aż 10 armii! Jakim cudem aż tyle? Oprócz podstawowych czterech, kolejnych czterech z dodatków, zawiera także dwie nieoficjalne – Doomsday Machine oraz Mephisto. Jakby tego było mało, w paczuszce znajdziemy także inne ciekawe dodatki – Najemników z Alabamy, Mad Bombera, do tego stylowe plastikowe opakowanie do przechowywania naszych żetonów. Paczka idealna na święta – nic, tylko kupować.

Cena także jest kusząca – to jedynie 40% wartości oryginalnego Hexa. Jest to dość interesująca informacja – w Hexa można grać już nawet w Chinach! Warto jednak przypomnieć, że oficjalnie Hex trafił na rynek Chiński już we wrześniu 2009 roku. Ciekawe jak wygląda instrukcja po chińsku…

MichallusTG – dzięki za info! Pamiętajcie, jeśli znajdziecie jakieś ciekawe informacje o Hexie, to ślijcie cynk na nasz kontakt, dzięki czemu inni także będą mogli się o tym dowiedzieć.

Komentarze:

 • hehe, a leniwi, którym nie chce się niczego sklejać mogą zagrać online, albo na iPhonie :) jak widać dla każdego coś miłego ;)

 • Wrzuciłem słitaśną focię całego kompletu, żeby można było sobie to obejrzeć dokładnie, reszta fotek znajduje się na stronie produktu, na samym dole (sam prawie to przeoczyłem).
  Co do samego produktu – niezłe kombo, pełna wersja, dodatki plus dwie bonusowe armie i jeszcze Mad Bomber i Najemnicy – masakra ;P
  Efka – niby tak, ale fajnie też sobie zagrać na żywo z ludźmi przy piwie w Hexa papierowego ;P

 • Poprawka – caość można dostać za 40% ceny _samej podstawki_, czyli jakieś 20% paczki z podstawką i dwoma dodatkami. :P

 • MichallusTG – tak to zrozumiałam, że 40% podstawowej Neuroshimy Hex… przecież reszta to dodatki ;P
  Ender – too kiedy? ;P

 • Widzę, że Chiny to kraj w którym nie ma rzeczy niemożliwych :)

 • MichallusTG – o ile dobrze zrozumiałem, to już poprawiłem: 40% ceny oryginalnej, a nie 40% taniej. Mam nadzieję, że jest ok – jak nie, to pisz ;P
  efka – w najbliższym możliwym czasie ;]
  shpyo – tylko znając życie wysyłka do Polski będzie kosztować małą fortunę ;) Ale dla Chińczyków to jak znalazł ;P

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .