Gurrakk Tribe – nowa armia fanowska

Napisał w kategorii Armie fanowskie dnia 3 czerwca 2015 o godz. 12:35.

Armia fanowska o nazwie Gurrakk Tribe pojawiła się przedwczoraj w serwisie BoardGameGeek, a jej autorem jest Gabriel „elgabster” Castro. Armia ta wygląda całkiem interesująco i może być ciekawym urozmaiceniem dotychczasowej rozgrywki.

gurrak-hex

Lud Gurrakk jest małym pustynnym plemieniem, który wziął swoją nazwę od mitycznego ptaka.

Armia ta zaciekle broni swojego terytorium – potrafi organizować pułapki, korzystać z pomocy snajperów lub artylerii czy nacierać na przerażonego przeciwnika z pomocą nieocenionej kawalerii.

gurrakk-tribe

A Wy macie swoje własne armie, którymi chcielibyście się pochwalić? Która z armii fanowskich najbardziej przypadła Wam do gustu?

Komentarze:

  • Draciel

    Kiedy pojawią się armie wysłane do PanPancernego? :P

  • Nieprędko – jest mocno zajęty prywatnymi sprawami.

  • Wiedźmin

    Siedem modułów z inicjatywą? Serio? Przy pięciu jednostkach z ini 3 (w tym dwóch mobilnych) i takim bonusie sztabu? Frakcja potencjalnie szybsza od Borga i do tego ma znacznie więcej bajerów. Jedynie brak sieci można uznać za wadę. Ambusher też nieco przesadzony – de facto mogą go zabić tylko jednostki o ini 1 lub mniej (w tym sztab), oczywiście bez dopiętych modułów – przy czym nie bardzo widzę sens, żeby mu je dopinać. Borgo, Posterunek i kilka innych szybkich frakcji może mieć problem. Całość wygląda trochę OP.
    PS. Czy strzał gaussa nie wyklucza czasem „charging’u”? Przecie nie można zwiększyć obrażeń takiego strzału w żaden sposób.

  • No cóż, nowe armie zazwyczaj są przesadzone, bo większość by chciała, żeby jego armia była najlepsza ;]

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.