Neuroshima Hex Aftermath – w końcu doczekamy się Hexa na PC!

Napisał w kategorii Aftermath dnia 1 kwietnia 2015 o godz. 08:01.

Wyczekiwana przez wielu fanów Hexa wiadomość w końcu ujrzała światło dzienne: prace trwające od dłuższego czasu mają się ku końcowi, a Hex na PC zadebiutuje już w przyszłym miesiącu.

hex-aftermath-banner

Wersję na Windowsa, Mac OS X i Linuxa tworzy rodzime studio Enclave Games, które do tej pory zajmowało się głównie mobilnymi produkcjami. To kolejna próba przeniesienia Neuroshimy w świat cyfrowy po mobilnych wersjach Neuroshimy Hex na iOSa i Androida stworzonych przez Big Daddy’s Creations oraz przeglądarkowej grze Neuroshima Apocalypse od One2Tribe.

Z wczorajszego wpisu na blogu Enclave Games wynika, że są już na ostatnim etapie produkcji, a pudełkowa Neuroshima Hex o podtytule Aftermath trafi na sklepowe półki już na początku maja tego roku. Na razie będzie to wersja na Windowsa, ale Mac OS X oraz Linux mają się pojawić jeszcze w tym roku.

nshex-aftermath-box

Sama gra będzie zawierać powrót do korzeni, czyli rozbudowany tryb kampanii znany z Babela 13. Bitwy turowe mają rozgrywać się w pełnym 3D, więc będzie nam dane podziwiać modele i jednostki poszczególnych armii, a wszystko to w oparciu o grafikę z najnowszej edycji 3.0. Ważnym aspektem będzie także tryb multiplayer, który umożliwi rozgrywanie wspólnych kampanii, ale także jednorazowych pojedynków od 2 do 4 graczy.

Być może będzie to kolejny, skuteczny sposób na zapoznanie z Hexem nowych graczy, tym razem komputerowych. Jak tylko uda nam się zdobyć więcej szczegółów, to na pewno Wam o tym napiszemy. Dostaliśmy też informację o tym, że wraz z premierą otrzymamy kilka egzemplarzy gry do rozdania w specjalnym konkursie. Cóż, pozostaje jedynie cierpliwie czekać na efekty prac i trzymać kciuki za Neuroshimę Hex Aftermath!

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .