Atak na Nowy Jork: Moloch vs Posterunek

Napisał w kategorii Konwój, Turnieje dnia 30 stycznia 2016 o godz. 11:53.

Podczas Portalkonu 7 miał miejsce ciekawy eksperyment – odtworzenie sekwencji bitew z Konwoju, czyli ataku Molocha na Posterunek broniący Nowego Jorku, ale z użyciem armii Neuroshimy Hex.

ataknowyjork

Atak na Nowy Jork: Moloch vs Posterunek to nowatorski turniej, który reprezentuje najazd Molocha na Nowy Jork! Tak jak w Konwoju, rozkładane jest 5 stolików a każdy z nich to miejsce, w którym armia Molocha prowadzi bitwę z siłami Posterunku. Wygrana strona przesuwa stolik na swoją stronę i następuje koniec rundy. Jeżeli stolik zostanie przesunięty trzy razy na jedną stronę turniej się kończy i wygrywa strona, która 3 razy przesunęła stolik, czyli przełamała front! Ważne! Każda armia będzie miała dowódcę! Po stronie Posterunku kierownictwo nad drużyną obejmie Michał Oracz, a po stronie Molocha stanie 1 Mistrz Polski Neuroshimy HexMarek Tkacz. Zespoły będą wspólnie z dowódcami planowały działania i ruchy wojsk!

Brzmi bardzo interesująco – ciekawe jakie były wrażenia osób biorących w tym udział na żywo.

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .