Końcówka Warszawskiej Ligi Neuroshimy Hex

Napisał w kategorii Turnieje dnia 13 lutego 2019 o godz. 11:36.

Warszawska Liga wkracza właśnie w decydującą fazę – niedługo poznamy zwycięzców, będzie można także dołączyć do drugiej edycji jeśli takowa wystartuje.

Liga w Warszawie odbywa się w nieco inny niż standardowy sposób – zamiast turniejów odbywających się w jednym, konkretnym miejscu, poszczególni gracze umawiają się ze sobą niezależnie na kolejne spotkania. Dominik Szczygielski postanowił podesłać mi aktualną sytuację w lidze:

Po ośmiu kolejkach rundy grupowej pewni awansu do rundy pucharowej są: Hubert Hryniewiecki, Filip Hołdakowski i Rafał Żubryd. W walce o mistrzostwo pozostało też kolejnych 10 zawodników, na których czeka 5 premiowanych awansem miejsc. Szczególnie ciekawa sytuacja przed ostatnią kolejką jest w grupie drugiej, gdzie małe różnice punktowe powodują, że zawodnik z siódmej pozycji ma ciągle szanse na awans do play-offów.

W rundzie zasadniczej 20 osobowa liga podzielona jest na dwie grupy, w których zawodnicy walczą każdy z każdym. Mecz między graczami składa się z dwóch pojedynków – partii rozgrywanych w formacie: 4 frakcje z jednym banem.

Szczegóły Warszawskiej Ligi znajdziecie w dedykowanej grupie na Facebooku.

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

.