Relacja z finału Mistrzostw Polski 2017

Napisał w kategorii Mistrzostwa Polski dnia 1 lutego 2018 o godz. 10:10.

Trzeci rok Mistrzostw Polski w Neuroshimę Hex 3.0 został oficjalnie zakończony finałowym turniejem podczas Portalconu, który odbył się w miniony weekend.

Przez większość 2017 roku, niemalże od zakończenia poprzednich Mistrzostw, w całej Polsce odbywały się eliminacje. Najlepsi zawodnicy, którzy zakwalifikowali się do turnieju, przybyli w sobotę do Gliwickiej Spirali, aby zmierzyć się ze sobą i wyłonić tegorocznego Mistrza. I przybyli bardzo licznie – w zawodach uczestniczyło 35 zawodników! Ogromnie cieszy nas niesłabnąca na przestrzeni lat popularność HEXa, a najbardziej z tego faktu zadowolony był gość specjalny imprezy – Michał Oracz, autor gry Neuroshima HEX! Prowadzącym turniej był Roman Cupek z Centrum Hobbystycznego „Strefa”.

Pierwsze miejsce oraz tytuł Mistrza Polski 2017 zdobył Adam Knera, drugie miejsce Mateusz Marcinkowski, a trzecie Wojciech Radomski – gratulujemy! Więcej szczegółów, listę punktów oraz zdjęcia znajdziecie w tym wpisie oraz w tym poście na Facebooku.

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .