Plan wydawniczy Portalu na sierpień – Smart 3.0 i karty taktyczne

Napisał w kategorii Wydawnictwo Portal dnia 4 sierpnia 2014 o godz. 19:06.

Dzięki infografice Portalu, którą zobaczycie w dalszej części newsa potwierdzona została informacja, że dodatek armijny Smart w wersji 3.0 w ciągu najbliższych dni powinien być już dostępny w sklepach. Niespodzianką jest natomiast wzmianka o kartach taktycznych.

Smarta 3.0 w sierpniu jak najbardziej się spodziewaliśmy, podobnie jak Vegas 3.0 we wrześniu, a także faktu, że prace nad Uranum Miners trwają w najlepsze, ale karty taktyczne to miła niespodzianka. Czym one są? Po obejrzeniu najnowszego Raportu Portalu dowiadujemy się, że są to specjalne karty wymyślone przez Michała Oracza, które wprowadzą nieco urozmaicenia w rozgrywkę i pomogą w zaskoczeniu przeciwnika – każdy gracz dostanie trzy karty, dzięki którym będzie można uleczyć własną jednostkę, przesunąć ją na planszy czy odłożyć żeton na później.

Podoba Wam się taki pomysł?

Komentarze:

 • Venticco

  Mam duży dystans do kart taktycznych – podobne „urozmaicenie” było w Duelu, jednak jest ono praktycznie martwe i pomijane w rozgrywkach.

 • Zobaczymy – na pewno plus za kolejne próby, bo najgorsze co mogłoby się stać, to zaprzestanie wydawania nowych rzeczy związanych z Neuroshimą Hex.

 • Orzi

  Zgadzam się z imć Venticco, dodawanie kart taktyki do Heksa ma taki sam sens, jak dodawanie ich do szachów. Lepsze jest wrogiem dobrego, jak to mówią.

 • Pingback: Przedsprzedaż Smarta 3.0 • Neuroshima Hex

 • Omnibus

  Chciałbym zauwazyć, że wszystkie „urozmaicenia” z dodatków są pomijane przez graczy. Niezależnie od tego jakkolwiek dobre by nie były. Kiedyś była jeszcze moda na scenariusze z Babela, ale szybko przeszła. Dodatki duelowe skończyły jeszcze gorzej, bo większość graczy zagrała z tymi mocami tylko kilka razy. Więc została po tym ficzerze tylko plansza, o wiele wytrzymalsza niż oryginał, bo tylko z jednym zgięciem. Prawde mówiąc tylko tej używam.
  A karty? Cóż lepsze takie urozmaicenie (podpatrzone z unity jak mniemam) niż żadne. To tylko kilka złotych, więc nie ma na co narzekać. A nuż chwyci?

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .