Stanisław Chlebus, autor Neuroshima Hex Online, nie żyje

Napisał w kategorii Strona dnia 9 stycznia 2012 o godz. 10:35.

Jestem w szoku pisząc te słowa, i jakoś nie mogę w to uwierzyć licząc, że jest to tylko głupi żart, ale na stronie projektu Neuroshima Hex Online pojawiła się informacja o śmierci jego autora.

blackbird

Stanisław Chlebus, znany fanom NS Hex jako Kakalec, autor jedynej dotychczas (zamkniętej niedawno) wersji gry Neuroshimy Hex umożliwiającej rozgrywkę online z innymi graczami z całego świata, zginął 6 października 2011 roku w wypadku motocyklowym, o czym poinformował jego brat, Waldemar.

Komentarze:

 • Agniecha

  moje najszczersze kondolencje

 • Mighty

  Też byłem w szoku jak ci wysyłałem info, dlatego być może nie było najlepiej napisane i mogło zabrzmieć jak żart. Mnie samego poinformował kolega, który od kilku miesięcy nie grał w Hexa, ale wczoraj wszedł na stronę NHO, a tu coś takiego :/

 • Z tym żartem miałem na myśli komunikat na stronie głównej – ktoś mógł się po prostu na nią włamać i umieścić cokolwiek…
  Mimo wszystko dzięki za info, sam bym się o tym nie dowiedział, bo nie zaglądałem na stronę NHO.

 • Niestety, wypadek naprawdę miał miejsce.

  Lada dzień udostępnię Hexa na licencji GPL3, więc wszyscy zainteresowani będą mogli uruchamiać własne serwery bądź też modyfikować tą grę (z zachowaniem informacji o autorze oryginału, tak aby pamięć o nim nie umarła).

 • W takim razie służę serwerem, bądź innymi zasobami, jeśli będą Ci one pomocne. Dzięki za wszystko.

 • Pingback: Wspominamy Stanisława Chlebusa, autora NS Hex Online • Neuroshima Hex

 • Michallus

  To dość późny post, ale Staszek jest osobą, która jako pierwsza udowodniła nam wszystkim, że w Heksa da się grać po sieci i mieć z tego niezłą frajdę.

  Kiedyś pójdę w Twoje ślady. Dzięki Ci za ten kawał solidnej roboty.

 • Bobek

  Witam,
  Czy jest gdzieś udostępniony (jak 3 posty wyżej) kod aplikacji? Albo można go gdzieś dostać? Oczywiście nie mam z nim związanych żadnych komercyjnych planów, jedynie „edukacyjne”, a jeśli czas i umiejętności pozwolą to może się uda jakoś rozbudować/poprawić.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Sklep NeuroshimaHex.pl

Polecamy:

. .