Portal Games vlog #028 – Prelekcja na Portalkonie

Napisał w kategorii Wydawnictwo Portal dnia 16 czerwca 2015 o godz. 11:10.

Na kanale Youtube Portalu pojawiło się już nagranie prelekcji z minionego Portalkonu, więc każdy nieobecny w Gliwicach, ale zainteresowany tym co się działo, może się z nią zapoznać.

portalkon6-hex3

W materiale pojawia się info wspomniane już wcześniej, czyli wieści o armiach Neuroshimy Hex mających swoje wydania 2.5, które dostaną uaktualnienie do 3.0. Są to: Stalowa Policja, Dancer i Mephisto – wszystkie pojawią się tej jesieni. Dzięki temu wszystkie dotychczas wydane armie doczekają się swoich wersji 3.0, dzięki czemu na kolejnym Portalkonie w styczniu przyszłego roku doczekamy się premiery zupełnie nowej armii.

portalkon6-plany

Oprócz tego warto wspomnieć o kilku innych, mniej lub bardziej powiązanych informacji: drugiej edycji doczeka się Konwój, czyli gra karciana dla dwóch graczy w klimatach Neuroshimy Hex. Pojawił się także slajd podsumowujący Mistrzostwa Polski, które przebiegają bardzo dobrze.

portalkon6-konwoj

Doczekamy się nowej odsłony sklepiku Portalu, który na nowym silniku ruszy już 18 czerwca o godzinie 14:00. Wróciła strona Świata Gier Planszowych, która od miesiąca serwuje informacje dotyczące gier planszowych w Polsce.

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .