Minidodatek: Kafle Terenów

Napisał w kategorii Dodatki dnia 9 października 2016 o godz. 12:49.

Kolejna nowość po minidodatku Przewoźnicy w tej serii aktualizacji to Kafle Terenów – są to trzy dwustronne żetony zawierające cztery różne typy terenu.

banner-kafleterenow

Jest tu dżungla, która blokuje linię strzału, czy mgliste bagna pozwalające na przemieszczanie jednostek z jednego miejsca bagien w dowolne inne za pomocą zwykłego ruchu. Są wzgórza zwiększające wytrzymałość jednostek tam się znajdujących a także zamieniające zwykły strzał w snajperski, a także góry, które są dla jednostek niedostępne oraz uniemożliwiają wszelkie ataki dystansowe.

Ciekawe czy dzięki żetonom Kafli Terenów odżyje temat tworzenia własnych układów terenów znanych z dodatku Babel 13.

Komentarze:

  • Nemo

    No, tutaj Portal dał ciała z tymi kaflami. Bardzo ciężko współgrają one z tymi kaflami z Babela. Szkoda, bo wydawało się, że mogą być użyteczne.

  • Wiedźmin

    Nie są użyteczne i nigdy nie mogły być. Mrzonki. :D Powiedzmy sobie szczerze: Armie są na tyle niesymetryczne, że wszelkie dodatki tego typu rozpiżdżają balans w drobny mak. Gra na multi9 już rozpiżdża balans. To jest gra turniejowa i wszelkie próby tego typu (Karty taktyczne, kafle terenu, czy specjalne żetony) są fajną ciekawostką dla zbieraczy. Ale do gry na dłuższą metę się nie nadają. :D

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Sklep NeuroshimaHex.pl

Polecamy:

. .