2012 rokiem gry NS Hex – garść ciekawych informacji

Napisał w kategorii Wydawnictwo Portal dnia 2 listopada 2011 o godz. 14:34.

Śledząc uważnie poczynania Wydawnictwa Portal, wypatrując ich relacji z Essen, czytując ostatniego Gwiezdnego Pirata czy będąc aktywnym użytkownikiem ich forum można dostrzec pewną ciekawą tendencję – Hex znowu będzie na topie! W dalszej części newsa dowiecie się o wielu atrakcjach przygotowanych przez Portal.

Dodruk Duela

Na pierwszy ogień idzie dodruk Duela, drugiego dodatku do planszowej Neuroshimy Hex, który trafi do sklepów już w listopadzie tego roku. Wiele osób narzekało na świecące pustkami sklepy i magazyny, teraz będą mieli możliwość zakupu tego świetnego, samodzielnego dodatku.

Nowy dodatek i nowa frakcja: Stalowa Policja!

W ostatnim Gwiezdnym Piracie wyczytać można było ciekawą informację głoszącą, iż nowa armia jest już testowana. Na forum Portalu ta wiadomość została potwierdzona – nową, dziewiątą frakcją ze świata Neuroshimy Hex będzie Stalowa Policja. Osobiście mam tylko nadzieję, że nie będzie to jakaś lekka wariacja Nowego Jorku, tylko oryginalna armia pełną gębą. Armia razem z nowym dodatkiem (zawierającym jak zwykle dwie armie?) ma trafić do sklepów w roku 2012 – więcej szczegółów na razie brak.

Sprzedaż praw do oficjalnej gry NS Hex na PC – koniec ONHO

Kolejne wieści dotyczą oficjalnego stanowiska Portalu wobec gry Neuroshima Hex na PC. Z jednej strony sprzedaż praw, a więc powstanie w pełni oficjalnej, profesjonalnej i wspieranej przez Wydawnictwo Portal gry stworzonej przez doświadczone studio deweloperskie to dobry znak – w końcu będzie to okazja, by zadowolić dotychczasowych graczy, ale przede wszystkim będzie to możliwość przekonania do siebie nowych osób, które nie miały jeszcze z Hexem do czynienia. Z drugiej strony trochę szkoda, że porzucone i zakazane zostaną fanowskie produkcje pokroju wysłużonej Neuroshimy Hex Online, a także nowo powstającej Open NHO. Jaki los czeka graczy i ich konta z NS Hex Online? Czy wszystko trzeba będzie zaczynać od nowa, a serwer zlikwidować? Czy twórcy Open NHO będą musieli zakończyć prace, lub zupełnie zmienić uniwersum? Te pytania na razie pozostają bez odpowiedzi.

Na koniec przytoczę wypowiedź Trzewika z forum Wydawnictwa:
„Rok 2012 będzie w Portalu rokiem NS HEX. Należy spodziewać się dużo dobrego dla fanów naszej planszówy.”
Nic, tylko się cieszyć i wyczekiwać kolejnych informacji.

Ps. Orzi – dzięki za info! Pamiętajcie, jeśli macie jakieś ciekawe informacje, które powinny pojawić się na stronie – piszcie do nas!

Komentarze:

 • Ciekawe kiedy nowa armia będzie dostępna w wersji na iOS…

 • Skoro nie ma jeszcze na iOS nawet armii z drugiego dodatku, a w kolejce jest multiplayer i Android, to pewnie trochę czasu minie, zanim zobaczymy Stalową Policję na urządzenia mobilne. Chociaż z drugiej strony fajnie by było dostać nowy dodatek w wersji papierowej i elektronicznej jednocześnie – jedno napędzałoby drugie.

 • Orzi

  Ależ nie ma za co dziękować xD . Moim zdaniem Stalowa Policja nie będzie miała wiele wspólnego z Nowym Jorkiem, nawet klimatem jest im bliżej do Falloutowego Bractwa Stali, niż do NYPD. Osobiście spodziewam się armii zawierającej niewielką ilość jednostek, które za to będą bardzo potężne, i wspomagane modułami oraz żetonami ruchu

 • że tak sobie zażartuję – koniec świata z tymi nowościami ;)

 • Aniol

  I jak wrażenia po prezentacji Metalowej Policji?
  A co powiecie o Troglodytach? Czy bez możliwości wywoływania bitwy dadzą radę?

 • sieciarz

  A idźcie Wy z tymi waszymi „ęrzędzeniami mębilnęmi” w Neodżunglę!
  To właśnie w tym cała magia tkwi Neuroshimy, że odrywa nas sprzed komputerów, laptopów i im podobnych, żeby skupić nas wokół jednej planszy, przy stole, łokieć przy łokciu, ramię przy ramieniu. Natomiast jedyną formą gry w NSHX, inną niż na planszy przy stole ze znajomymi, powinna być gra z jedną frakcją, dostępną tylko na iOS i innyOS – „Nolife’y”!

 • @sieciarz – wszystko super, lepiej pograć w planszówkę zamiast na iOSie jeśli ma się wybór, ale co w sytuacji, gdy chciałbyś pograć ze znajomym, który siedzi na przykład 500 kilometrów dalej i nie macie jak się spotkać? Nie uważasz, że gra online jest wtedy jedynym rozsądnym rozwiązaniem?

 • evilkorniszon

  Jeżeli pominąc wygląd to moim zdaniem Stalowa Policja przypomina bardziej Łaskobójców (uniwersum Planescape z AD&D, fanatycy sprawiedliwości, został w nim osadzony jeden z najlepszych komputerowych RPG pod względem historii, Planescape:Tourment) aniżeli samo Bractwo z Fallouta. Bractwo bardziej skupiało się na pozyskiwaniu technologii, aniżeli szerzeniu sprawiedliwości w iście inkwizytorskim stylu ;)

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Sklep NeuroshimaHex.pl

Polecamy:

. .