Open Neuroshima Hex Online

Open Neuroshima Hex Online to projekt fanowski, którego celem jest stworzenie nowej wersji programu do gry w „Neuroshimę Hex” przez internet. W założeniu różnić się on będzie od dotychczasowego klienta – na plus oczywiście – layoutem, funkcjonalnością oraz przede wszystkim otwarciem na modyfikacje graczy.

Kod źródłowy zostanie udostępniony wszystkim do ewentualnych poprawek, a także będzie aktywnie wspierany przez twórców. Umożliwi to tworzenie fanowskich modyfikacji. Open NHO pisana jest w języku Python, co umożliwi w przyszłości używanie jej również na urządzeniach mobilnych.

Projekt osiągnął już znaczny stopień zaawansowania, ale nadal poszukiwani są programiści i graficy, którzy mogliby poświęcić czas na wspólne tworzenie programu. Mile widziani są też wszyscy fani planszowej Neuroshimy Hex, którzy chcieliby wywrzeć wpływ na jej przyszłą sieciową wersję.

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

.