Nowy Jork – porady ogólne

Ogólne rady jak wygrać Nowym Jorkiem:

 • Wystarczy jedna sieć doczepiona do Sztabu, aby wszystkie twoje ranne jednostki wokół niego opuściły grę. Dopilnuj, żeby nie doszło do takiej sytuacji.
 • Wykorzystuj zdolność Sztabu i otocz go murem wytrzymałych jednostek, który nie będzie taki łatwy do przerwania. W razie straty jednostek – staraj się jak najszybciej uzupełniać te luki.
 • Oszczędzaj swoje najlepsze żetony: Odpychacza, Strzelców wyborowych, Wyrzutnię rakiet i Shotguna. Szkoda je lekkomyślnie stracić i zbyt szybko. Odpychacz więcej daje korzyści jako jednostka defensywna, a Strzelcy wyborowi, Wyrzutnia rakiet i Shotgun potrafią ostro napsuć krwi rywalowi, dlatego chroń ich.
 • Pilnuj żeby nie stracić Sierżanta – w połączeniu z jednostkami jak Młociarz, Shotgun czy Wyrzutnia będziesz mógł zadawać potężne obrażenia, co się przyda podczas przejścia do ataku na rywala.
 • Korzystanie ze Szpiegów może przynosić ciekawe efekty. Już samo korzystanie z modułów przeciwnika jest zawsze czymś miłym, co dodatkowo utrudnia przeciwnikowi optymalne użycie ich. Pamiętaj, że dzięki Szpiegom będziesz mógł korzystać ze zdolności niektórych Sztabów przeciwnika! (Borgo, Molocha, Posterunku, Hegemonii, Nowego Jorku, Smarta, Mephista i Doomsday Machine).
 • Staraj się nie wywoływać bitew, które zakończą się usunięciem jednostki, która tworzyły mur wokół twojego Sztabu. To cię może kosztować zbyt wiele.
 • Miny skutecznie zniechęcają do zbliżania się do twego Sztabu, ale strzału nie zatrzymają. Z drugiej strony, możesz użyć w analogiczny sposób Miny obok Sztabu przeciwnika i strzelać poprzez nią. Równie dobrze może służyć za pułapkę, na którą możesz odepchnąć szczególnie groźną jednostkę wroga. Poza tym, jeśli chcesz zająć przeciwnikowi dobre pole, z którego mógłby cię ostrzeliwać, połóż tam Minę.
 • Jeśli twój Sztab jest zabezpieczony, a ty masz sposobność stworzenia potężnego ofensywnego combo wobec przeciwnika – nigdy nie rezygnuj z tego (np. Wyrzutnia rakiet połączona z Sierżantem).
 • Dla Nowego Jorku opłaca się grać w następujący sposób: zaatakuj Sztab przeciwnika, zdobądź przewagę punktową, a następnie okopuj swój Sztab do końca gry, aby wciąż zachować przewagę nad przeciwnikiem.
 • Zwracaj uwagę na odległość dzielącą Wyrzutnię od twojego celu. Jeśli przeciwnik ma duże możliwości ucieczki to uważaj, aby nie dostał się poza zasięg rakiet. Dlatego nie zawsze będzie ci się opłacało trzymać ją bardzo oddaloną, na granicy jej zasięgu.
 • Ostrożnie kładź Wyrzutnię na planszy. Dobrym rozwiązaniem jest, żeby polem, z którego rakiety „zaczynają” swój start, była inna twoja jednostka lub Sztab, przez co unikniesz możliwości, że ktoś zablokuje trajektorię rakiet.
 • Trzymaj Odpychacza obok swojego Sztabu, żeby odsuwać jednostki przeciwnika z dala od twojego Sztabu. Z kolei jeżeli bardzo ci zależy na tym, żeby pozbyć się szczególnej jednostki rywala – spróbuj odepchnąć ją na Minę.

 

Ogólne rady jak pokonać Nowy Jork:

 • Atakuj Sztab Nowego Jorku zawsze gdy jest ku temu okazja, bo kolejna tak szybko się nie powtórzy. Jeśli stale trafiasz na opór ze strony obrońców Sztabu – cały czas ich tłucz, najlepiej wykorzystując Oficerów.
 • Zajmuj pola wokół Nowego Jorku, nawet jeśli będziesz musiał w ten sposób poświęcić swoje jednostki. Nowy Jork nie będzie mógł postawić w to miejsce jednostek ze zwiększoną wytrzymałością. Poza tym, będziesz zaatakować Sztab Nowego Jorku jednostkami, które tam wystawiłeś, lub zaatakować poprzez nie, strzelając. Zresztą lepiej, żeby pole wokół Sztabu Nowego Jorku było puste, niż żeby stały tam jednostki przeciwnika.
 • Gdy powstanie wyłom w murze wokół Sztabu Nowego Jorku, twój przeciwnik będzie próbował go uzupełnić. Nie zdąży tak łatwo to zrobić, jeśli to on będzie tym, kto wywoła bitwę. Dlatego staraj się, w sytuacjach, kiedy na pewno w przyszłej bitwie powstanie jakiś wyłom w murze Nowego Jorku, aby to twój przeciwnik wykonał kończący ruch.
 • Nie pozwolisz przeżyć Wyrzutni i Shotgunowi.
 • Jeśli jakaś twoja jednostka koniecznie musi zajmować pewne miejsce, a obawiasz się Odpychacza, zablokuj swoją jednostkę tak, aby nie można było jej ruszyć.
 • Kiedy wokół Sztabu Nowego Jorku są ranne jednostki, a dociągnąłeś sieciarza, zasieciuj Sztab przeciwnika – w ten sposób wszystkie ranne jednostki nagle stracą swoją dodatkową Wytrzymałość i natychmiast zginą.
 • Jeśli twój Sztab od Sztabu Nowego Jorku oddziela jedno pole, a przeciwnik stale wypełnia mur wokół własnego Sztabu, rozważ podłączenie do swojego Sztabu Oficera zwiększającego siłę ciosu. Wtedy jednostki Nowego Jorku będą otrzymywały dwie rany od twojego Sztabu, a to wystarczy, by te jednostki usunąć z gry (z wyjątkiem Odpychacza, o ile sąsiaduje ze Sztabem).
 • Jednym ze sposobów na tworzenie wyłomu w murze wokół Sztabu Nowego Jorku jest używanie żetonów Odepchnięcia. Możesz je wykorzystać, żeby zabić jednostki przeciwnika przez oddalenie ich od Sztabu (o ile są już ranne).
 • Neutralizuj działanie Min umieszczając na nie swój Sztab albo spychając tam jednostki Nowego Jorku. Pamiętaj, że przez Miny możesz strzelać w Sztab przeciwnika!

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .