Neuroshima Hex Puzzle

Napisał w kategorii Mobile iOS dnia 21 lutego 2011 o godz. 20:39.

Jak ogłosili niedawno twórcy oryginalnego Hexa na urządzenia mobilne, już w marcu tego roku spodziewać się można kolejnej, drugiej gry ze świata Neuroshimy Hex, którą będzie Neuroshima Hex Puzzle. O co chodzi? Jeśli kojarzycie Hexogłówki, to znacie już odpowiedź na to pytanie.

Pozostałym już spieszę z wyjaśnieniami: Neuroshima Hex Puzzle będzie kampanią składającą się ze 100 scenariuszy, w których głównym zadaniem będzie przechylenie szali zwycięstwa na własną stronę dokładając odpowiednio dostępne żetony. Pomysł Hexogłówek opiera się właśnie na fakcie, iż użytkownik na starcie jest na przegranej pozycji. Ma natomiast do dyspozycji określone wcześniej żetony, dzięki którym może ostatecznie pokonać przeciwnika. Wszystko sprowadza się do tego, by umiejętnie wybrać potrzebne żetony i odpowiednio ułożyć je na planszy, zapewniając sobie zwycięstwo.
W kampanii dla jednego gracza nie ma miejsca na sztuczną inteligencję, losowość, czy szczęście – liczą się jedynie umiejętności logicznego myślenia. Muszę przyznać, że ta koncepcja jest bardzo ciekawa, ale czy się sprawdzi? O tym przekonamy się już niedługo.

Ciekawą informacją jest też fakt, że Big Daddy’s Creations uruchomili już swoją stronę internetową dostępną pod adresem BigDaddysCreations.com. W swojej ofercie, poza pierwszą Neuroshimą Hex, zapowiedzianym właśnie Neuroshima Hex Puzzle, twórcy zapowiadają także takie gry, jak Army of Frogs (maj 2011) czy Caylus (wrzesień 2011). Dodatkowo, jak wynika z nowej strony, zespół powiększył się o cztery nowe osoby, dzięki czemu liczy już aż sześć osób. Pozostaje mi jedynie życzyć im wszystkim powodzenia i dalszych sukcesów!

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .